Haber Detayı
12 Mayıs 2018 - Cumartesi 21:00 Bu haber 385 kez okundu
 
BAŞKAN YENİDEN GÜRCAFER
KIBRIS Haberi


Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin (KTİMB) 15. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Başkanlığa, tek aday olan Cafer Gürcafer yeniden  seçildi. Genel Kurul’da, Birlik üyeleri Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu üyeleri de belirlendi. Başkanlık için tek aday olan Cafer Gürcafer oybirliği ile yeniden Başkanlığa getirildi.

12 Mayıs 2018, Cumartesi günü saat 10.00’da Atatürk Kültür Merkezi Büyük Konferans Salonu’nda yapılan Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği 15. Olağan Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığına Yıldız Gövsa, Divan Katipliğine ise Fuat Kutlu ve Mehmet Kahveci seçildi.

Genel Kurul, Birlik Başkanı Cafer Gürcafer’in konuşması ile başladı.

GÜRCAFER: “YARIM KALAN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer, Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, inşaat sektörünün ülke ekonomisindeki önemine vurgu yaptı.

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’nin 1998 yılında yasallaştıktan sonra ülke ekonomisinin yüzde 15’ini omuzlarında taşıyan bir yapıya dönüştüğünü anlattı.

Özellikle 2013 yılında Annan Planı’nın ortaya çıkmasıyla Kıbrıslı Türklerin küresel ekonomiden pay alabileceğini farkettiğini ifade eden Gürcafer, inşaat sektörünün bu sayede bu noktalara geldiğini kaydederek, hala istenilen noktaya ulaşılamadığını ekledi.

Gürcafer, hükümetin önümüzdeki dönemde Birlik ile aynı amaca hizmet eder şekilde organize olmasını temenni etti.

Gürcafer, KTİMB’nin yeni dönemde yarım kalan çalışmalarına devam edeceğini kaydetti.

Gürcafer’in konuşmasının ardından söz alan Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı Seran Aysal, yeni dönemde de KTİMB ile çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

AYSAL: “BİRLİK İLE ÇALIŞMALARIMIZ SÜRECEK”

Kaçak müteahhitlik, kaçak taşeronluk, imar planları ve iş sağlığı ve güvenliği konularına değinen Aysal, bu konularda Müteahhitler Birliği’nin çalışmalarını desteklediklerini  uyum içinde çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

ROUSHAS: “İŞBİRLİĞİMİZ ARTARAK SÜRECEK”

Genel Kurul’da konuşan Kıbrıs İnşaat Müteahhitleri Birlikleri Federasyonu (OSEOK) Başkanı Costas Roushas, KTİMB ile yıllardır süren işbirliklerinin yeni dönemde de artarak sürmesini temenni etti.

PETRİDİS: “ORTAK VATANIMIZ İÇİN İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ”

Kıbrıs Geri Dönüşüm Örgütü (OAK) Başkanı Antonis Petridis, KTİMB ile işbirliklerinin 2016 yılında ortak vatan Kıbrıs’ın doğasını koruma gereksinimi ile inşaat atıklarının Avrupa Yasalarına uygun olarak geri dönüştürülmesine yönelik imza attıkları protokolle resmi olarak başladığını anlattı. Petridis, KTİMB ile OAK’ın ortak çalışmalarının Stelios Vakfı tarafından da ödüllendirildiğini belirtti.

Petridis, Kıbrıs Geri Dönüşüm Örgütü olarak Kıbrıs’ın yeniden birleşmesini temenni ederek sözlerine son verdi.

HARMANCI: “YAPI DENETİMİNDE YALNIZ KALDIK”

KTİMB Genel Kurulu’nda konuşan Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, LTB’nin yapı denetimi konusunda yalnız kaldığını vurguladı. Yapı denetiminin tüm ülkede uygulanması gerektiğini belirten Harmancı, bunun bir an önce yasal hale dönüştürülmesi gerektiğini anlattı.

KTİMB Yönetimi ile uyum içinde çalıştıklarını ifade eden Harmancı, Birliğin yeni döneminde de aynı uyumla çalışmayı sürdürmek istediğini söyledi.

Harmancı’nın konuşmasının ardından, yurtdışında bulunması nedeniyle Kurul’a hazırladığı video görüntüsü ile katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’in mesajı dinlendi.

ÇELER: “KAPIMIZ SİZE HEP AÇIK”

Çeler mesajında, yapı denetimi, iş sağlığı ve güvenliği gibi konulara değindi.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda denetimlerin artması ile kazaların azaldığını anlatan Çeler, emekçilerin canı için bunu yaptıklarını ve Birliğin de kendisini desteklediğine inandığını kaydetti.

 İnşaat sektörünün ülkenin önemli lokomotif sektörlerinden olduğunu vurgulayan Çeler, “Kapımız size hep açıktır” dedi.

ERHÜRMAN: “KAMU YARARI PERSPEKTİFİ İLE BAŞARACAĞIZ”

Genel Kurul’da konuşan Başbakan Tufan Erhürman, Müteahhitler Birliğini sürdürdüğü çalışmalardan dolayı tebrik ederek, “Ülkenin planlanması konusunda hassasiyetinizi gördüm, ara eleman yetişmesi konusunda hazırladığınız projeleri gözümle gördüm.Birliği bu çalışmalarında desteklemeye devam edeceğiz.

Müteahhit camiasının çalışmak ve üretmek konusunda hiçbir sıkıntısı olmadığını belirten Erhürman,  organize olarak, kamu yararı perspektifi ile çalışarak büyük işler başarılabileceğine olan inancını dile getirdi.

Başbakan Tufan Erhürman, mühendis ve müteahhitlerin geçmişten günümüze çalışkanlıkları ve başarılarının herkes tarafından bilindiğini söyleyerek, iki temel noktada sorun yaşandığını belirtti.

Bunlardan birinin, bir araya gelerek organize olup çalışmadaki yetersizlik olduğunu dile getiren Erhürman, bu sorunun yıllardan beri süregeldiğini, aşılamadığını kaydetti.

Bunun yanında, kamu çıkarını gözetmek konusunda da bazı sıkıntılar yaşandığını, kamu yararını gözeterek çalışanlar olduğu gibi kişisel çıkarını da gözetenler bulunduğunu söyleyen Erhürman, bu durumun bazen haksız rekabet yarattığını bazen de kamu yararı gözeterek çalışanların zarar görmesine yol açtığını kaydetti.

Erhürman, bu iki sorunun aşılmasıyla başarının artacağına inanç belirtti.

GÜRCAFER OYBİRLİĞİ İLE BAŞKAN

Konuşmaların ardından Faaliyet Raporu’nun sunulması ve görüşülmesi ile Mali Raporun sunulup görüşülerek aklanması kısımlarına geçildi.

Ardından ise Başkan, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu seçimleri yapıldı.

Başkanlık için tek aday olan Cafer Gürcafer oybirliği ile yeniden Başkanlığa seçilirken, KTİMB 15. Olağan Genel Kurulu seçimleri sonucunda Birlik organları şu şekilde belirlendi.

Başkan:

Cafer Gürcafer

Yönetim Kurulu:

Erdim Oras

Ceyhun Tunalı

Halil Öncülay

Meriç Erülkü

Soyer Arpalıklı

Redif Nurel

Erdoğan Bekiroğlu (Yedek Üye)

Arda Alp Gürel (Yedek Üye)

Onur Kurulu:

Burçin Döveç

Cahit Kaya

Kemal Aktunç

Musa T. Sönmezler

Yakup Tel

Denetleme Kurulu:

Necip Ataser

Ayşe Kanlıada

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BAŞKAN, YENİDEN, GÜRCAFER,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
38
0
2
5
11
18
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
5
Trabzonspor
29
0
5
5
8
18
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
6
6
6
18
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Alanyaspor
21
0
9
3
6
18
13
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
14
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv