Haber Detayı
14 Eylül 2017 - Perşembe 13:20 Bu haber 459 kez okundu
 
DAÜ, ULUSLARARASI KENTSEL POLİTİKALAR KONFERANSI’NA HAZIRLANIYOR
ÜNİVERSİTELER Haberi


“Uluslararası Kentsel Politikalar Konferansı”,  Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) İşletme ve Ekonomi Fakültesi, İşletme Bölümü ev sahipliğinde 18-19 Eylül tarihlerinde yapılacak.

DAÜ’den verilen bilgiye göre konferans, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kent, Çevre ve Yerel Yönetim Politikaları Anabilim Dalı'nın bilimsel katkısıyla, Salamis Bay Conti Resort Hotel’de verilecek.

18 Eylül Pazartesi saat 09.30’da açılışı gerçekleştirilecek konferansta, açılış konuşmalarının ardından Konferans Onursal Başkanı Prof. Dr. Ruhşen Keleş ilk sunumu gerçekleştirecek.

Konferans süresince gerçekleştirilecek eş zamanlı oturumlarda; Kent Yönetimi, Kent Ekonomisi, Kentsel Siyaset, Konut Politikaları, Kent/Kır İlişkisi, Kırsal Kalkınma, Dünyada ve Türkiye’de Kentleşme, Sürdürülebilir Kentsel Gelişme, Kentsel Altyapı Hızmetleri ve Finansmanı, Kentsel Katılım, Kent Planlaması, Kentsel Çevre Sorunları ve Çözüm Önerileri, Kentsel İklim Değişikliği, Kentsel Dönüşüm, Gecekondu, Afet Yönetimi, Göç, Kentsel Güvenlik, Kentsel Rant, Kent Kuramları ve Yeni Yaklaşımlar, KKTC’nin Kentsel Sorunları, Dağlık Alanların Önemi / Stratejik Yaklaşımlar gibi konular üzerinde durulacak.

Uluslararası Kentsel Politikalar Konferansı, 2014 yılında gerçekleştirilen Uluslararası Türk Dünyası Yerel Yönetimler Sempozyumu ve 2016 yılında gerçekleştirilen Uluslararası Akdeniz'de Çevresel Güvenlik Konferansı'nın devamı niteliğini de taşıyacak.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: DAÜ,, ULUSLARARASI, KENTSEL, POLİTİKALAR, KONFERANSI’NA, HAZIRLANIYOR,
Haber Videosu
Yorumlar
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv