Haber Detayı
25 Haziran 2018 - Pazartesi 08:44 Bu haber 253 kez okundu
 
İŞTE MİLLETVEKİLİ DAĞILIMLARI
TÜRKİYE Haberi


2018 Milletvekilleri Genel Seçimleri'nde sandıkların yüzde 99.9'u açıldı. İşte açılan sandıklara göre milletvekillerinin partilere göre dağılımı...

2018 Milletvekilleri Genel Seçimleri'nde oyların yüzde 99.9'u açıldı.

CUMHUR İTTİFAKI 339 MİLLETVEKİLİ

Cumhur İttifakı oyların yüzde 53.48'ini aldı ve AK Parti yüzde 42.28 oyla 290 milletvekili çıkarıyor. İttifakın diğer partisi MHP ise yüzde 11,20 oyla 49 milletvekili çıkarıyor.

MİLLET İTTİFAKI 193 MİLLETVEKİLİ

Açılan sandıklara göre Millet İttifakı oyların yüzde 34.29'unu aldı ve CHP yüzde 22.79 ile 146 milletvekili, İYİ Parti yüzde 10.14 oy oranıyla 47 milletvekili çıkarıyor. İttifakın diğer partisi Saadet Partisi yüzde 1.36 oy aldı.

HDP BARAJI AŞTI MI?

HDP açılan sandıklara göre yüzde 11.52 oy alarak, 68 milletvekili çıkarıyor.

MİLLETVEKİ DAĞILIMI (SANDIKLARIN YÜZDE 98.58'İ AÇILDI)

CUMHUR İTTİFAKI: 339
AK PARTİ: 290
MHP: 49

MİLLET İTTİFAKI: 193
CHP: 146
İYİ: 47
SP: 0

HDP: 68

TBMM'de yer alacak 600 milletvekilinin partileri ve seçildiği iller şu şekilde:

ADANA
AK Parti

1- Jülide Sarıeroğlu

2- Tamer Dağlı

3- Mehmet Şükrü Erdinç

4- Ahmet Zenbilci

5- Abdullah Doğru

MHP

1- Muharrem Varlı

2- Ayşe Sibel Ersoy

CHP

1- Ayhan Barut

2- Orhan Sümer

3- Müzeyyen Şevkin

4- Burhanettin Bulut

İYİ Parti

1- İsmail Koncuk

2- Mehmet Metanet Çulhaoğlu

HDP

1- Tülay Hatımoğulları Oruç

2- Kemal Peköz

ADIYAMAN

AK Parti

1- Ahmet Aydın

2- İbrahim Halil Fırat

3- Muhammed Fatih Toprak

4- Yakup Taş

CHP

1- Abdurrahman Tutdere

AFYONKARAHİSAR

AK Parti

1- Veysel Eroğlu

2- Ali Özkaya

3- İbrahim Yurdunuseven

MHP

1- Mehmet Taytak

CHP

1- Burcu Köksal

İYİ Parti

1- Gültekin Uysal

AĞRI

AK Parti

1- Ekrem Çelebi

HDP

1- Berdan Öztürk

2- Dirayet Dilan Taşdemir

3- Abdullah Koç

AMASYA

AK Parti

1- Mustafa Levent Karahocagil

2- Hasan Çilez

CHP

1- Mustafa Tuncer

ANKARA 1. Bölge

AK Parti

1- Yıldırım Tuğrul Türkeş

2- Fatih Şahin

3- Yalçın Akdoğan

4- Ali İhsan Arslan

MHP

1- Mevlüt Karakaya

CHP

1- Tekin Bingöl
2- Levent Gök
3- Ali Haydar Hakverdi
4- Bülent Kuşoğlu
5- Gamze Taşcıer

İYİ Parti

1- Koray Aydın

2- İbrahim Halil Oral

HDP

1- Filiz Kerestecioğlu Demir

ANKARA 2. Bölge

AK Parti

1- Mustafa Destici
2- Lütfiye Selva Çam
3- Emrullah İşler
4- Orhan Yegin
5- Arife Polat Düzgün
6- Zeynep Yıldız
MHP

1- Sadir Durmaz
2- Nevin Taşlıçay

CHP

1- Murat Emir
2- Yıldırım Kaya

İYİ Parti

1- Şenol Bal

ANKARA 3. Bölge

AK Parti

1- Mehmet Naci Bostancı

2- Asuman Erdoğan

3- Nevzat Ceylan

4- Barış Aydın

5- Hacı Turan

MHP

1- Yaşar Yıldırım

2- Erkan Haberal

CHP

1- Ahmet Haluk Koç

2- Nihat Yeşil

3- Servet Ünsal

İYİ Parti

1- Durmuş Yılmaz

2- Ayhan Altıntaş

ANTALYA

AK Parti

1- Mevlüt Çavuşoğlu

2- Mustafa Köse

3- Sena Nur Çelik

4- İbrahim Aydın

5- Atay Uslu

6- Kemal Çelik

MHP

1- Abdurrahman Başkan

CHP

1- Deniz Baykal

2- Çetin Osman Budak

3- Rafet Zeybek

4- Aydın Özer

5- Cavit Arı

İyi Parti

1- Feridun Bahşi

2- Hasan Subaşı

3- Tuba Vural Çokal

HDP

1- Kemal Bülbül

ARTVİN

AK Parti

1- Ertunç Erkan Balta

CHP

1- Uğur Bayraktutan

AYDIN

AK Parti

1- Mustafa Savaş

2- Bekir Kuvvet Erim

3- Metin Yavuz

MHP

1- Deniz Depboylu

CHP

1- Bülent Tezcan

2- Hüseyin Yıldız

3- Süleyman Bülbül

İYİ Parti

1- Aydın Adnan Sezgin

BALIKESİR

AK Parti

1- Adil Çelik

2- Belgin Uygur

3- Yavuz Subaşı

4- Mustafa Canbey

5- Pakize Mutlu Aydemir

CHP

1- Ahmet Akın

2- Fikret Şahin

3- Ensar Aytekin

İYİ Parti

1- İsmail Ok

BİLECİK

AK Parti

1- Selim Yağcı

CHP

1- Yaşar Tüzün

BİNGÖL

AK Parti

1- Cevdet Yılmaz

2- Feyzi Berdibek

HDP

1- Erdal Aydemir

BİTLİS

AK Parti

1- Cemal Taşar

2- Vahit Kiler

HDP

1- Mahmut Celadet Gaydalı

BOLU

AK Parti

1- Arzu Aydın

2- Fehmi Küpçü

CHP

1- Tanju Özcan

BURDUR

AK Parti

1- Bayram Özçelik
2- Yasin Uğur

CHP

1- Mehmet Göker

BURSA 1. Bölge

AK Parti

1- Hakan Çavuşoğlu

2- Mustafa Esgin

3- Refik Özen

4- Emine Yavuz Gözgeç

5- Ahmet Kılıç

MHP

1- İsmet Büyükataman

CHP

1- Lale Karabıyık

2- Erkan Aydın

3- Nurhayat Altaca Kayışoğlu

İYİ Parti

1- İsmail Tatlıoğlu

BURSA 2. Bölge
AK Parti

1- Efkan Ala

2- Osman Mesten

3- Vildan Yılmaz Gürel

4- Zafer Işık

5- Muhammet Müfit Aydın

6- Atilla Ödünç

MHP

1- Mustafa Hidayet Vahapoğlu

CHP

1- Orhan Sarıbal

2- Yüksel Özkan

İYİ Parti

1- Ahmet Kamil Erozan

ÇANAKKALE
AK Parti

1- Bülent Turan
2- Jülide İskenderoğlu

CHP

1- Muharrem Erkek

2- Özgür Ceylan

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İŞTE, MİLLETVEKİLİ, DAĞILIMLARI,
Haber Videosu
Yorumlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Kasımpaşa
12
0
0
0
4
4
2
Galatasaray
9
0
1
0
3
4
3
Medipol Başakşehir
9
0
1
0
3
4
4
Kayserispor
8
0
0
2
2
4
5
Atiker Konyaspor
8
0
0
2
2
4
6
Antalyaspor
7
0
1
1
2
4
7
Evkur Yeni Malatyaspor
7
0
1
1
2
4
8
Beşiktaş
7
0
1
1
2
4
9
Trabzonspor
7
0
1
1
2
4
10
Demir Grup Sivasspor
4
0
2
1
1
4
11
MKE Ankaragücü
4
0
2
1
1
4
12
Bursaspor
3
0
1
3
0
4
13
Fenerbahçe
3
0
3
0
1
4
14
Göztepe
3
0
3
0
1
4
15
Aytemiz Alanyaspor
3
0
3
0
1
4
16
Çaykur Rizespor
2
0
2
2
0
4
17
Akhisarspor
2
0
2
2
0
4
18
BŞB Erzurumspor
1
0
3
1
0
4
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv