Yazı Detayı
16 Ekim 2016 - Pazar 20:47 Bu yazı 980 kez okundu
 
Çıkmaz sokak
Ümit BAHŞİ
umitbahsi@windowslive.com
 
 

Son zamanlarda CTP hükümeti zora sokmak için bazı hamleler yapıyor. Seyrüsefer affı ve muhaceret affını mahkemeye taşıyarak hükümeti çıkmaz sokağa sürüklüyor.

Peki bu hamleleri neden yapıyor? Bir:hükümet bu aflardan çok puan kazanıyor mu? İki: olası bir erken seçime hükümeti zorlamak. Üç:kargaşa  yaratıp kendi partisine hareketlilik getirmek.

Bunda başarılı oldu mu sizce? Bence olamadı. Birideolojik parti sıfatını çelişkili yansıtan muhalefet partisi,  bununla beraber parti içi çekişmelere dur diyemezken tabiki kaos yaratacaktır.En kolay yöntemi ustaca kullanacaktır.Vatandaşlık meselesini mahkemeye taşıması bir başka çıkmaz sokağıdır. Geçmişte 1683 kişiyi vatandaşlıktan çıkaran yine ayni partimizdi. İnsan haklarına aykırı bir çok uygulamayı yapan ve bunu sürdüren bir parti solcu olur mu? Sizce burada doğmuş, burada büyümüş ve 18 yaşına kadar ada dışına çıkmayan bir gencimizi vatandaş yapmayacağız da uzaydan geleni mi yapacağız? Onbir çalışma iznini tamamlayan ve sicili temiz bir kişi mahkemeye başvurur ve torpili yoksa sizce kazanır mı? Hayır.  Bu gibi anormalleri ortadan kaldıramazsa hükümetler demokrasiden bahsetmek gülünç olur. Her türlü fırsat eşitliğini yaratırsan halka, devlet olgusuna sahip çıkar.Yoksa hep kavga ve sürtüşmeyle işler yürütülmeye çalışılır. Şimdi yapılmak istenende budur. İyi uygulamalar ve fırsat eşitliği demokrasinin gelişmesini sağlar, gerisi çıkmaz sokaktan ileriye götürmez. Son on yılda güneyde verilen  vatandaşlıkları  CTP  biliyor mu? Yaklaşık 63 bin kişi bunlarda mahkemeye taşısın da görelim.

 
 
 
Etiketler: Çıkmaz, sokak,
Yorumlar
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv