Yazı Detayı
04 Temmuz 2016 - Pazartesi 21:18 Bu yazı 911 kez okundu
 
GÜZELYURT’TAN YENİ TÜRKÜ GEÇTİ
Ümit BAHŞİ
umitbahsi@windowslive.com
 
 

Güzelyurt Portakal Festivali’nin son gecesinde 40 ve üzeri yaş grubu olan kişlerin şarkılarıyla büyüdüğü Yeni Türkü Grubu sahne aldı. Türkiye’nin sıkıntılı darbe döneminde büyük bir özveriyle mistik Anadolu ve Akdeniz kokan, tüm çalgı çeşitleriyle kendine has inanılmaz yorumuyla damgasını vuran efsane grup Yeni Türkü Güzelyurt halkını mest etti.Grubun solisti Derya Köroğlu yansıttığı inanılmaz enerji ve sempatisiyle halkın gönlüne yeniden taht kurdu.

“Her dem Yeni Türkü” albümündeki şarkıları seslendiren grup gerçekten de her dem dinlenebildiklerini kanıtlamıştır. Halka şunu aktarmıştır ki, geçmişten geleceğe kalacak olan, bugün de yakalanabilir dinleyiciye, bütün insanlıkla birlikte paylaşmayı, aşkı taze tutabilmektir yeni Türkü. Acının, zülmün, yoksulluğun kol gezdiği dünyamızda yaralara umut olan bir tat veriyor yıllardır. Yeni Türkü geçmişte değerli olan ne varsa, şimdi de bize aynı heyecan ve enerji diliyle her şeyi aktarıyor. Bir an hüzün oluyor, bir an yağmur, bir an göz yaşı, bir an bulut, bir an baba, bir an anne... içimizden hangi duygu geliyorsa, bizlere ayna oluyor Yeni Türkü.

Yıllar önce Ankara’da yaşarken albümlerini bir çok kez aldığım Yeni Türkü Grubu, bir ebeveynin uykudayken çocuğuna yazabileceği en güzel şarkıdır Destina. Bu şarkı hafızamda o kadar bir etki bırakmıştır ki, küçük kızımın ismini de Destina koyduk. 2005 yılında doğan gencecik bir fidandır Destina. Güzelyurt’a Yeni Türkü’nün gelişiyle beraber kızımın isim babası ile buluşma imkanı da doğmuş oldu. Teşekkürler Yeni Türkü, Teşekkürler Derya Köroğlu bize bu demi yaşattığınız için. Yolunuz açık, enerjiniz daim olsun. Tekrar Kıbrıs’ta buluşmak üzere.

 

 
 
 
Etiketler: GÜZELYURT’TAN, YENİ, TÜRKÜ, GEÇTİ,
Yorumlar
Yazarlar
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv