Kıbrıs

Süleyman Soylu: Kutlu Adalı için elbette adım atarız

Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1996 yılında evinin önünde faili meçhul cinayete kurban giden gazeteci Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili, “Kim yaptıysa bedelini ödemekle mükelleftir. Kutlu Adalı için elbette adım atarız” dedi.

Habertürk’te Açık ve Net Özel’e konuk olan Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kübra Par moderatörlüğünde; gazeteciler Merdan Yanardağ, İsmail Saymaz, Veyis Ateş ve Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı.

Soylu’ya, Türkiye’nin eski İçişleri Bakanı ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar’ın, Kutlu Adalı’yı öldürtmek adına Sedat Peker’den tetikçi talep ettiği, kendisinin de kardeşi Atilla Peker’i Kıbrıs’a gönderdiği ancak bir başka ekibin Adalı’yı öldürdüğü iddiaları ve Kutlu Adalı cinayeti ile ilgili adım atılıp atmayacağı soruldu.

Adalı talimatı

Peker’in kardeşinin ruhsatsız silah bulundurmaktan tutuklandığını belirten Soylu, “Kutlu Adalı sebebiyle alınmalıydı. Ama almadılar” diyerek, sırf bu yüzden KOM’a yazı yazdığını söyledi; “İçişleri Bakanı olarak benim görevim önleyicilik, olay sonu raporunu yazmak değil” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu